Skis Unisex Racing Skis Hero Elite Mt Ca (Konect)


  

ALPIN SKI


  

CHOOSING THE RIGHT FIT


  

Your choice of ski, boot design and size will always be a very personal and subjective decision. Here we have compiled some factors that should be taken into account when deciding on which ski size to choose.

Optimal ski length is determined according to (in order): weight, physical ability, skier height and type of skier (aggressive/non-aggressive). Less aggressive skiers should choose a smaller size, while more aggressive and experienced skiers may want to choose a size up.How does it work?


- Measure your height: 175 cm
- Define your skiing level: experienced
- Choose your ski type: piste
- Calculate your required ski length: 175 + Experienced (piste) = 175 + [-5.0] = [170, 175] cm


  


  
 PISTE
(React/Nova)
ALL MOUNTAIN
(Experience)
FREERIDE
(7 Series)
Beginner Your height - 10 cm Your height - 10 cm Your height - 5 cm
Intermediate Your height - 7 cm Your height - 5 cm Your height
Experienced Your height - 5 cm Your height Your height
Expert Your height Your height + 5 cm Your height + 5 cm
Ďalšia novinka s prívlastkom Multi Turn, ale tento krát s karbónovým vystužením. V porovnaní s lyžami MT Ti sú mäkšie a tolerantnejšie, ale svoju všestrannú povahu si poctivo strážia a stále sa jedná o športovú verziu lyží pre nadšených lyžiarov,...
Read more
Level
Beginner
Expert
Sizes 159 167 175 183
Tip dimensions (mm) 123 123 123 123
Waist dimensions (mm) 74 74 74 74
Tail dimensions (mm) 109 109 109 109
Radius (m) 13 14 15 16
Ski weight (kg/pair) 3.5 3.6 3.7 3.8

In order to prepare your equipement the best we can, please fill the following form.
IMPORTANT : Fixations are one of the key of your safety, it's important to check the informations filled below.

Details of Unisex Racing Skis Hero Elite Mt Ca (Konect)

characteristics

Product

More Information
SKU RAHLD02 000
Weight 3,7 KG/PAIR (175cm)
Sidecuts dimensions (mm) 123 - 74 - 109

Profile

More Information
Sidecuts profile OVERSIZED
Rocker ON TRAIL ROCKER
Construction RECTANGULAR SIDEWALL

Materials

More Information
Core POPLAR WOOD CORE
Reinforcements CARBON

System

More Information
Bindings system KONECT

description & fixations

Ďalšia novinka s prívlastkom Multi Turn, ale tento krát s karbónovým vystužením. V porovnaní s lyžami MT Ti sú mäkšie a tolerantnejšie, ale svoju všestrannú povahu si poctivo strážia a stále sa jedná o športovú verziu lyží pre nadšených lyžiarov, ktorí ocenia univerzálnu geometriu pre strene dlhé oblúky. Je postavená so sendvičovou konštrukciou s LCT Technology, ktorá eliminuje kmitanie koncov lyží, čím poskytuje lyžiam maximálnu stabilitu, optimálnu stopu v oblúku a presnosť pri prehraňovaní.

Magazine test results

Skitest.net - Silver “Skitest.net ” Silver
World Ski Test - Sehrgut “World Ski Test ” Sehrgut
World Ski Test - Snowstyle - Silber “World Ski Test ” Snowstyle

Why choose the Unisex Racing Skis Hero Elite Mt Ca (Konect)

LCT TECHNOLOGY

Evolúcia v pretekárskom svete Svetového pohára, nová patentovaná konštrukcia LCT (Line Control Technology) z dielne Rossignol poskytuje poctivú energiu a plynulú stabilitu v každých podmienkach. Integrovaný nosník do stredu jadra od špičky po pätku eliminuje počet kmitov lyže, čím zabezpečuje stabilitu a dynamickú kontrolu dráhy lyží.

OVERSIZED SIDECUT

Oversized prináša výhody agresívneho vykrojenia carvingových lyží kombinovaného so šírkou stredu lyže súčasnej doby. Agresívne rozmery koncov lyží poskytujú výrazné držanie na hrane počas oblúku, silu a precíznosť. Širší stred lyže zvyšuje stabilitu a jednoduchý prechod z oblúku do ďalšieho oblúku.

ON TRAIL ROCKER

ON TRAIL ROCKER profil obsahuje na 90% dĺžky lyže tradičný priehyb pre výbušnú energiu a držanie na hranách, a mierny 10% rocker priehyb na špičke, vďaka ktorému je štart oblúku plynulejší a jednoduchší.

POPLAR WOODCORE

Cenovo dostupnejšia kapová konštrukcia ROSSITOP CAP (bez bočných stien), dodáva lyžiam nízku hmotnosť, komfortné jazdné vlastnosti a zvýšenú odolnosť voči povrchovým poškodeniam. Jadro z topoľového dreva zabezpečuje skvelú rovnováhu medzi tlmením a pružnosťou.

RECTANGULAR SIDEWALL

V RECTANGULAR SIDEWALL konštrukcii sú vrstvy jadra uložené v horizontálnom smere v kombinácii s vertikálnymi bočnými stenami (sidewall) po celej dĺžke, čím dodáva lyžiam optimálny grip na hranách, precíznosť, rovnováhu a výkonnosť.

LCT TECHNOLOGY

Evolúcia v pretekárskom svete Svetového pohára, nová patentovaná konštrukcia LCT (Line Control Technology) z dielne Rossignol poskytuje poctivú energiu a plynulú stabilitu v každých podmienkach. Integrovaný nosník do stredu jadra od špičky po pätku eliminuje počet kmitov lyže, čím zabezpečuje stabilitu a dynamickú kontrolu dráhy lyží.

Unisex Racing Skis Hero Elite Mt Ca (Konect)
Color:000
0,00 €
loading