Skis Men's Freeride Skis Sky 7 Hd


  

ALPIN SKI


  

CHOOSING THE RIGHT FIT


  

Your choice of ski, boot design and size will always be a very personal and subjective decision. Here we have compiled some factors that should be taken into account when deciding on which ski size to choose.

Optimal ski length is determined according to (in order): weight, physical ability, skier height and type of skier (aggressive/non-aggressive). Less aggressive skiers should choose a smaller size, while more aggressive and experienced skiers may want to choose a size up.How does it work?


- Measure your height: 175 cm
- Define your skiing level: experienced
- Choose your ski type: piste
- Calculate your required ski length: 175 + Experienced (piste) = 175 + [-5.0] = [170, 175] cm


  


  
 PISTE
(React/Nova)
ALL MOUNTAIN
(Experience)
FREERIDE
(7 Series)
Beginner Your height - 10 cm Your height - 10 cm Your height - 5 cm
Intermediate Your height - 7 cm Your height - 5 cm Your height
Experienced Your height - 5 cm Your height Your height
Expert Your height Your height + 5 cm Your height + 5 cm
Jedinečné spojenie nízkej hmotnosti, obratnosti a freeridovej všestrannosti, nové lyže SKY 7 HD prinášajú nekompromisný free-touringový výkon. Nezáleží či lyžuješ alebo šlapeš na odľahlých svahoch, 98mm pod viazaním v kombinácii s najnovšou...
Read more
Level
Beginner
Expert
Sizes 156 164 172 180 188
Tip dimensions (mm) 128 128 128 128 128
Waist dimensions (mm) 94 96 96 98 98
Tail dimensions (mm) 118 118 118 118 118
Radius (m) 11 13 15 18 20
Ski weight (kg/pair) NA NA NA 3.5 NA

In order to prepare your equipement the best we can, please fill the following form.
IMPORTANT : Fixations are one of the key of your safety, it's important to check the informations filled below.

Details of Men's Freeride Skis Sky 7 Hd

characteristics

Product

More Information
SKU RAIQP01 000
Weight 3,5 KG/PAIR (180cm)
Sidecuts dimensions (mm) 128 - 98 - 118

Profile

More Information
Sidecuts profile CENTERED
Rocker POWDER ROCKER
Construction RECTANGULAR SIDEWALL

Materials

More Information
Core PAULOWNIA WOOD CORE
Reinforcements CARBON ALLOY MATRIX

System

More Information
Bindings system OPEN

description & fixations

Jedinečné spojenie nízkej hmotnosti, obratnosti a freeridovej všestrannosti, nové lyže SKY 7 HD prinášajú nekompromisný free-touringový výkon. Nezáleží či lyžuješ alebo šlapeš na odľahlých svahoch, 98mm pod viazaním v kombinácii s najnovšou špičkou Air-Tip 2.0 a Carbon Alloy Matrix technológiou ti zabezpečí zmes stability, pokojného vznášania a grip na hrane všade kam ťa sneh zanesie.

Why choose the Men's Freeride Skis Sky 7 Hd

AIR TIP

AIR TIP technológia špičky redukuje jej hmotnosť a koncentruje hlavnú hmotu lyže do jej stredu pre lepšiu manévrovateľnosť a ľahké ovládanie.

CENTERED SIDECUT

Rossignol Centered Sidecut technológia má so svojimi zužujúcimi sa špičkou a pätou, plytkým vykrojením priamo pod chodidlom jedinečné vlastnosti. Rádius dodáva vynikajúci grip a silu priamo pod chodidlo, kým krátke vykrojenie umožňuje jednoduché riadenie a hravosť lyží.

RECTANGULAR SIDEWALL

V RECTANGULAR SIDEWALL konštrukcii sú vrstvy jadra uložené v horizontálnom smere v kombinácii s vertikálnymi bočnými stenami (sidewall) po celej dĺžke, čím dodáva lyžiam optimálny grip na hranách, precíznosť, rovnováhu a výkonnosť.

POWDER ROCKER

Rossignol Powder Turn je skonštruovaný s 50% tradičným priehybom v oblasti viazania a ostatných 50% na špičke a päte lyží tvorí rocker priehyb. Tradičný priehyb poskytuje silu, energiu a výborné držanie na hrane na hladkom povrchu. Veľký rocker priehyb v prednej časti lyže poskytuje vynikajúce vznášanie sa v prašane. Rocker na zadnej časti lyže má tvar, ktorý poskytuje lyžiarovi vhodnú pozíciu na pohotovú zmenu smeru a súčasne kontrolovať rýchlosť.

CARBON ALLOY MATRIX

Kombinácia vlákien, ktorá predstavuje novú éru vysokoúčinných materiálov. Kombinácia extrémne nízkej hmotnosti s jedinečnými mechanickými vlastnosťami, Carbon Alloy Matrix zvyšuje výkonnosť v lyžovaní či už z hľadiska priľnavosti, presnosti a tolerancie, alebo stability a ovládania. Carbon Alloy Matrix je výsledkom jedinečnej zmesi karbónových vlákien s vláknami bazaltu. Karbón poskytuje lepšiu tuhosť, nižšiu hmotnosť a účinnejší prenos energie, kým bazalt prispieva svojimi tlmiacimi vlastnosťami zvyšujúcimi stabilitu.

PAULOWNIA WOODCORE

Vysokovýkonná sendvičová konštrukcia obsahuje jadro z dreva PAULOWNIA, ktoré redukuje hmotnosť lyží o 30%. Zásluhou nižšej hmotnosti sú lyže pohotovejšie a ovládateľnejšie, kým CARBON ALLOY MATRIX technológia poskytuje energiu, stabilitu a spoľahlivý grip na hranách v oblúku.

Men's Freeride Skis Sky 7 Hd
Color:000
0,00 €
loading