Helmets PROGRESS - EPP - WHITE /BLACK

Nowoczesne połączenie komfortu, bezpieczeństwa i atrakcyjnego designu. W nowym kasku PREOGRESS zastosowano najnowszą technologię IMPACTS. Technologia IMPACTS wraz z pianką EPP multi-impact sprawia, że kask jest bardzo wytrzymały i lepiej absorbuje...
Read more
Color :000

HELMETS

A good-fitting helmet shouldn't compress your head, but should remain well positioned when/if your head is shaken.

You can use a tape string or our Head Sizer to measure the circumference of your head, passing over your ears and staying 2,5 cm above your eyebrows.

Many of our helmets have a knob to adjust and fine-tune the fit for additional comfort and safety. Ideally, with the helmet on, you should be able to twist the helmet forward and back and see your eyebrows moving along with it. If the helmet slides forward or back too easily and/or without eyebrow movement, it's not providing the ideal fit.

 

 

RACE ALL MOUNTAIN JUNIOR
HERO ALL SPEED VISOR REPLY TEMPLAR WHOOPEE
54   XS 49-52 cm
56   S/M 52-55 cm S/M 52-55 cm
58 M 54-56 cm M/L 54-58 cm M/L 55-59 cm  
60 L 56-58 cm
61+ XL 58-60 cm L/XL 59-63 cm L/XL 59-63 cm
  XXL 60-62 cm  

Details of PROGRESS - EPP - WHITE /BLACK

Description

Nowoczesne połączenie komfortu, bezpieczeństwa i atrakcyjnego designu. W nowym kasku PREOGRESS zastosowano najnowszą technologię IMPACTS. Technologia IMPACTS wraz z pianką EPP multi-impact sprawia, że kask jest bardzo wytrzymały i lepiej absorbuje siłę uderzenia. Jednocześnie jest bardzo wygodny i estetycznie wykonany. Dzięki konstrukcji In-Mold ma bardzo niską wagę. Wysposażony w system regulacji Boa®, umożliwiający precyzyjne dopasowanie do rozmiaru głowy. Dodatkowo wyposażony w system regulacji, dzięki czemu doskonale sprawdza się w zmiennych warunkach pogodowych.

characteristics

More Information
Adjustable size BOA
Certification CE EN1077 & ASTM 2040
Chingard No
Construction IN MOLD
Ear pads Compatible système audio
Finish MATT
Material Multi-impact EPP
Removable & washable padding REMOVABLE AND WASHABLE
SKU RKGH202 000
Ventilation ADJUSTABLE
Weight 490 G

In order to prepare your equipement the best we can, please fill the following form.
IMPORTANT : Fixations are one of the key of your safety, it's important to check the informations filled below.

Why choose the PROGRESS - EPP - WHITE /BLACK

IMPACTS TECHNOLOGY

Biorąc pod uwagę codzienne użytkowanie kasku narciarskiego, włączając w to przechowywanie, transport i jego noszenie, Rossignol opracował nowe technologie, które dłużej chronią twoją głowę. Nawet uderzenia o małej sile, które nie zostawiają widocznych śladów mogą mieć wpływ negatywny na kask i skutkować jego późniejszą mniejszą odpornością na uderzenia. By zapewnić większą wytrzymałość, Rossignol wdraża nową technologię IMPACTS. Oferuje ona zwiększoną ochronę przed wielokrotnymi uderzeniami bez kompromisów w zakresie wagi, stylu i komfortu. IMPACTS ochroni Cię dłużej!

ACTIVE VENTILATION

Regulowana wentylacja kasku narciarskiego realizowana jest poprzez otwory wentylacyjne, które doprowadzają powietrze z zewnątrz pomiędzy warstwy kasku chłodząc e ten sposób głowę, bez narażania głowy na bezpośrednie działanie nawiewu zimnego powietrza. Regulacja wentylacji pozwala na ustawienie odpowiedniego nawiemu zależnego od wysiłku i temperatury otoczenia.

IN MOLD

Zewnętrzna warstwa wykonana jest z polycarbonu o grubości 1 mm (PC) potem wypełniona tworzywem o nazwie PSE, które zapewnia kaskowi lekkość i dobre dopasowanie.

BOA

BOA to światowy lider w produkcji precyzyjnych sytemów zamykających. Łatwy w regulowaniu i bardzo lekki system pozwala na regulację za pomoca systemu stalowych linek. System ten wykorzystywany jest m.in. W regulowanych kaskach narciarskich ROSSIGNOL. BOA skutecznia pozwala dopasowac rozmiar kasku do obwodu głowy. Jest wygodny precyzyjny, nie uciska, posiada dożywotnią gwarancję.

COMPATIBLE AUDIO SYSTEM

Łatwy w montazu system słuchawek idealny podczas jazdy na nartach lub desce, aby cieszyć swoją ulubioną muzą.

PROGRESS - EPP - WHITE /BLACK
loading