Helmets PROGRESS - EPP - MIPS

PROGRESS MIPS to kask łączący dwie najistotniejsze cechy - bezpieczeństwo i wygodę. Wyróżnia się lekką, innowacyjną konstrukcją EPP In-Mold. Zastosowana w konstrukcji pianka EPP Multi - Impact wpływa na większą wytrzymałość, skuteczniej absorbuje...
Read more
Color :000

HELMETS

A good-fitting helmet shouldn't compress your head, but should remain well positioned when/if your head is shaken.

You can use a tape string or our Head Sizer to measure the circumference of your head, passing over your ears and staying 2,5 cm above your eyebrows.

Many of our helmets have a knob to adjust and fine-tune the fit for additional comfort and safety. Ideally, with the helmet on, you should be able to twist the helmet forward and back and see your eyebrows moving along with it. If the helmet slides forward or back too easily and/or without eyebrow movement, it's not providing the ideal fit.

 

 

RACE ALL MOUNTAIN JUNIOR
HERO ALL SPEED VISOR REPLY TEMPLAR WHOOPEE
54   XS 49-52 cm
56   S/M 52-55 cm S/M 52-55 cm
58 M 54-56 cm M/L 54-58 cm M/L 55-59 cm  
60 L 56-58 cm
61+ XL 58-60 cm L/XL 59-63 cm L/XL 59-63 cm
  XXL 60-62 cm  

Details of PROGRESS - EPP - MIPS

Description

PROGRESS MIPS to kask łączący dwie najistotniejsze cechy - bezpieczeństwo i wygodę. Wyróżnia się lekką, innowacyjną konstrukcją EPP In-Mold. Zastosowana w konstrukcji pianka EPP Multi - Impact wpływa na większą wytrzymałość, skuteczniej absorbuje siłę uderzenia i sprawia, że kask zachowuje właściwości ochronne na dłużej. W modelu tym wykorzystano również technologię MIPS, czyli patent, którego zadaniem jest ochrona mózgu przed skutkami działania siły bocznej lub rotacyjnej. Regulowany system wentylacji zapewnia komfort termiczny w zmiennych warunkach pogodowych.

characteristics

More Information
Adjustable size FIT SYSTEM
Chingard No
Construction PC In Mold
Ear pads Compatible système audio
Finish Mat
Material Multi-impact EPP
Removable & washable padding Calotins fourrure lavables
SKU RKGH200 000
Weight 490g

In order to prepare your equipement the best we can, please fill the following form.
IMPORTANT : Fixations are one of the key of your safety, it's important to check the informations filled below.

Why choose the PROGRESS - EPP - MIPS

IMPACTS TECHNOLOGY

Biorąc pod uwagę codzienne użytkowanie kasku narciarskiego, włączając w to przechowywanie, transport i jego noszenie, Rossignol opracował nowe technologie, które dłużej chronią twoją głowę. Nawet uderzenia o małej sile, które nie zostawiają widocznych śladów mogą mieć wpływ negatywny na kask i skutkować jego późniejszą mniejszą odpornością na uderzenia. By zapewnić większą wytrzymałość, Rossignol wdraża nową technologię IMPACTS. Oferuje ona zwiększoną ochronę przed wielokrotnymi uderzeniami bez kompromisów w zakresie wagi, stylu i komfortu. IMPACTS ochroni Cię dłużej!

ACTIVE VENTILATION

Regulowana wentylacja kasku narciarskiego realizowana jest poprzez otwory wentylacyjne, które doprowadzają powietrze z zewnątrz pomiędzy warstwy kasku chłodząc e ten sposób głowę, bez narażania głowy na bezpośrednie działanie nawiewu zimnego powietrza. Regulacja wentylacji pozwala na ustawienie odpowiedniego nawiemu zależnego od wysiłku i temperatury otoczenia.

IN MOLD

Zewnętrzna warstwa wykonana jest z polycarbonu o grubości 1 mm (PC) potem wypełniona tworzywem o nazwie PSE, które zapewnia kaskowi lekkość i dobre dopasowanie.

MIPS

MIPS - unikalny system ochorny mózgu, ustanawia nowe stardardy bezpieczeństwa . Opracowany przez lekarzy i naukowców po to aby znacznie zredukować skutki uderzenia. Kask wyposażony w system MIPS zbudowany jest w ruchowych względem siebie powierzchni kulistych. W przypadku zadziałania siły - udrzenia na zwenątrzną powierzchnię kasku dochodzi o obrotu zewnętrznej powierzchni względem powierzchni wewnętrznej i dzięki temu energia uderzenia nie jest koncenntrowana punktowo powodując uraz mózgu a rozkładana na całej powierzchni i wytracana. dzięki systemowi MIPS nie dochodzi do bezpośredniego działania skupionej siły na ludzki mózg podczas wypadku.

EPP MULTI-IMPACT

EPP - tworzywo wykorzystywne m.in. Do budowy kasków narciarskich. Lekkie wytrzymałe elastyczne, spełnia postawione normy ochorny głowy nawet po uderzeniu. Spełnia normy EU.

SIZE ADJUSTMENT

łatwy w obsłudze system regulacji kasku. Pozwala dopasować kask do potrzebnego rozmiaru bez utraty wygody i bezpieczeństwa.

PROGRESS - EPP - MIPS
loading